مراسم این هفته هیئت حضرت امام باقر علیه السلام در تاریخ 11-10-92 در منزل حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در شهرک پردیسان با قرائت قرآن شروع شد . پس از قرائت قرآن حجت الاسلام رحیمی سخنرانی خود را با سلام و صلوات شروع کرد . ایشان در ابتدای عرایض خود وفات حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و همچنین شهادت مظلومانه سبط اکبر حضرت امام حسن علیه السلام و امام هشتم شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا را به حضار و عموم شیعیان جهان تسلیت گفت .
ایشان در ادامه سخنان خود به زندگینامه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به صور خلاصه اشاره نمود و از سختی ها و رنجهایی که پیامبر در طول زندگی خود با آنها دست و پنجه نرم کرده بود اشاره نمود . در ادامه سخنان خود به آخرین روز وفات پیامبر اشاره کرده و گفت :


نمونه از تصاویر این جلسه 


فیلمی از این مراسم

[]
 
رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم وقتى به هوش آمد، دید على (علیه السلام ) بر بالین او حاضر نیست به یكى از همسرانش كه حاضر بود فرمود: برادر و دوست مرا بگویید نزد من آید. عایشه به دنبال ابوبكر فرستاد و او بر بالین حضرت حاضر شد اما پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم همین كه او را دید از او روى برگردانید. ابوبكر برخاست و گفت اگر با من كارى مى داشتند مى فرمودند، این را گفت و رفت . حضرت باز تقاضاى خود را تكرار كرد این بار حفصه به دنبال عمر فرستاد و چون او حاضر شد حضرت روى خود را تكرار كرد این بار حفصه به دنبال عمر فرستاد و چون او حاضر شد حضرت روى خود را از او برگردانید او هم عمل و حرف ابوبكر را تكرار كرد و رفت . پیامبر صلى الله علیه و آله و سلم مجددا تقاضاى خود را بیان داشت ،ام سلمه گفت بخدا قسم او على (علیه السلام ) را مى خواهد، پس او را حاضر نمودند چون رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم على (علیه السلام ) را دید او را به سینه خود چسبانید و صحبت هاى مخفیانه اى با او كرد كه بسیار هم طول كشید بعداً از على (علیه السلام ) سؤال كردند رسول خدا صلى الله علیه و آله و سلم چه چیزى به شما گفت ؟ حضرت فرمود: هزار باب علم به من آموخت كه از هر باب ، باب دیگر برایم باز شد و وصایایى به من كرد كه ان شاء الله به آنها عمل خواهم كرد.  1 .
سپس در ادامه سخنان خود به نحوه شهادت حضرت امام حسن مجتبی و دفن و کفن او اشاره نمود و به ظلمهایی که در مورد دفن و تیر باران کردن جنازه آن امام مظلوم شده بود سخنی بیان کردند .
و در پایان سخنان خود به شهادت مظلومانه حضرت علی بن موسی الرضا بدست مأمون ملعون نیز اشاراتی نمود و طریقه مسموم شدن آن امام را به وسیله زهر تشریح کرد . و سخنان خود را با ذکر مصیب امام هشتم به پایان رساند .

بعد از سخنرانی ، زیارت نامه حضرت امام علی بن موسی الرضا به صدای گرم حجج الاسلام علایی و عبادی طنین انداز شد و با مداحی ایشان مراسم این هفته به پایان رسید .
منبع : محجة البیضاء، ج 8، ج ص 276.
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 12 دی 1392 | توسط : گروهی فرهنگی هئیت امام باقر علیه السلام
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic